Historia

Jak w 1918 - tylko lepiej

Ze słowem "przedsiębiorstwo" kojarzy się działanie i zaangażowanie. Jest więc oczywistym, że uczynimy dla Państwa wszystko co tylko możliwe – a nieraz i to, co niemożliwe.

Kompleksowe problemy potrzebują inteligentnych rozwiązań. Zaś inteligentne rozwiązania wymagają doświadczenia. Już od trzeciej generacji oferujemy rozwój i produkcję lakierów oraz materiałów powłokowych odpowiednio do Państwa indywidualnych zapotrzebowań.


Trochę historii

Powstanie

W dniu 01.01.1918 zostały utworzone firmy „Zülch & Dr. Sckerl Farben- und Lackfarben“ oraz „Deutsche Druckfarbenfabrik Zülch & Dr. Sckerl“ w Lipsku/Eutritzsch jako OHG.

Pierwsza receptura

Jako pierwszą recepturę wykonano 180kg „Broncetinctur“ dla firmy Carl Eckart, Fürth, z którą to firmą do tej pory utrzymywane są stosunki handlowe.

W latach 20-tych

We Włoszech (Torino), w Dublinie, w Indiach (Bombay) jak i w Hongkongu zostają zarejstrowane marka handlowa i ochronna.


W latach 30-tych

Farby na cały świat

Przedstawicielstwa i magazyny istnieją w następujących miastach: Alexandria, Amsterdam, Barranquillia, Barcelona, Bombaj, Kalkuta, Caracas, Dublin, Habana, Helsinki, Kaunas, Malmo, Nicosia, Oslo, Rangoon, Rio de Janeiro, Shanghai, Tallinn, Teheran, Tel-Aviv, Tokio, Turin.


W latach 40-tych

Ataki bombowe

W 1945 zostają w ciągu 12 min zniszczone zostają prawie wszystkie budynki produkcyjne. Jedynie budynek administracji zostaje zachowany.

Gospodarka planowa

Firma działa w warunkach planowej gospodarki socjalistycznej w ówczesnym NRD.


W latach 50-tych

Ucieczka z NRD

W roku 1952 rodzina Zülch ucieka z NRD, przedsiębiorstwo zostaje w następnych latach upaństwowione i włączone do "Zjednoczenia Zakładów Państwowych Lakiery i Farby" (grupa LACUFA).

Nowy początek na zachodzie

W roku 1959 pan Eckard Zülch zakłada firmę Eckard Zülch GmbH & Co Lackfarbenfabrik w Osterode am Harz.


W latach 90-tych...

ISO 9001

Certyfikacja istniejącego systemu zarządzania jakością wg EN ISO 9001 przez TÜV-Cert pod numerem 08/100/1790.

Specjalizacja i internacjonalizacja

Dzięki specjalizacji programu produktów i wzrostowi internacjonalizacji działalnosci zostają nawiązane kontakty z następującymi krajami: Austria, Szwajcaria, Francja, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Szwecja, Hiszpania, Włochy, Polska, Czechy, Egipt, Kolumbia, Peru, USA; Kanada, Tajlandia, Hongkong, Chiny, Australia..

Zaangażowanie w środowisko

W 1998 zaangażowanie w ekologię zostaje udokumentowane certyfikatem ISO 14001 przez Ośrodek Certyfikacji TÜV pod numerem 08/104/1790 zarówno poprzez rozwój produktu jak i wytwarzanie we własnym przedsiębiorstwie.

Przedsiębiorstwo rodzinne trzeciej generacji

W 1999 Hanns-E. Zülch przejmuje przedsiębiorstwo.

W drodze po wodorozcieńczalne

W 1999 opatentowany zostaje wodorozcieńczalny materiał powłokowy.


W niedalekiej przeszłosci...

2001 - Nazwa Zülch zamienia się na Zuelch

W związku z rozwojem działalności za granicą zaczynamy od 01.03.2001 roku działać pod nazwą Zuelch Industrial Coatings GmbH. Ruszamy także ze stroną www.


2005 – W wyniku intensywnych badań naukowych udało się stworzyć wodorozcieńczalną alternatywę w stosunku do dotychczasowej rozcieńczalnikowej powłoki antykorozyjnej.


2009 – Firma Zuelch obchodzi Jubileusz 50 lat istnienia.


2009 – Uroczyste otwarcie nowoczesnego laboratorium w dniu 25.09.2009 połączone z możliwością zwiedzania zakładu.
W 2008 roku został położony kamień węgielny, zatem możliwości badań i rozwoju zostały dzięki nowemu laboratorium znacznie rozszerzone.

Stworzono łącznie 8 nowych stanowisk laboratoryjnych. Pojawiły się pomieszczenia szkoleniowe oraz dodatkowa powierzchnia biurowa.2012 – Uroczyste otwarcie hali magazynowej 14.09.2012
Budynek o powierzchni 600m2 pomieści 800 palet.

Nowa hala daje przedsiębiorstwu możliwość magazynowania znacznie szerszej palety środków wodorozcieńczalnych, surowców i gotowych produktów.


Obszar załadunkowy został przeorganizowany i całkowicie zadaszony.

2014 – Inwestycja w środowisko i wydajność energetyczną Zastosowanie całkiem nowej instalacji grzewczej, filtrującej i wentylacyjnej.

Nowa instalacja kosztująca 150.000 Euro ma przynieść oszczędności zarówno w sferze finansowej jak i energetycznej. Nowa inwestycja jest widoczna w postaci kontenerowych szaf sterowniczych oraz wysokiego prawie na 10m komina ze stali szlachetnej.


JEDYNĄ NIEZMIENNĄ RZECZĄ JEST ROZWÓJ. W PRZYSZŁOŚCI RÓWNIEŻ BĘDZIEMY „PUSZCZAĆ FARBĘ.”


Referencje

Referencje

W dobrym towarzystwie – Wspólnie z firmą Zuelch znajdujecie się Państwo w dobrym towarzystwie – wyprzedzacie Waszą konkurencję!

kolory RAL

RAL błekitny szary

RAL błekitny szary - Jeden z ponad 100 standardowych odcieni skali RAL dostarczanych przez firmę Zuelch.

Pobierz

Dokumenty firmy Zuelch i ogólnie dostępne informacje. Tutaj mogą Państwo bezpłatnie pobrać materiały.